/Files/images/infzaschita_ot_koronavirusa1600x1200rgb72dpi_kopiya0.png

/Files/images/doktor.png

УВАГА КІР!

ЯК МОЖНА ЗАРАЗИТИСЬ КОРОМ

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 21 днів. При цьому інфекція дуже швидко поширюється, тож з потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо.

ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПЕРШИХ СИМПТОМІВ КОРУ

Терміново звернутися за медичною допомогою, викликавши лікаря, та обов'язково дочекатися його прибуття.Не слід самостійно вести хворого у лікарню, оскільки він є джерелом інфекції.До приходу лікаря слід ізолювати хворого в окремій кімнаті, яка має бути чи­стою, добре провітрюватися.Обов'язково повідомити лікарю про всі можливі контакти хворого на кір за останні 10-20 днів.

Хворому на кір рекомендовано організувати постільний режим, забезпечити питтям.Навчити хворого при нападах кашлю, нежитю прикривати ніс і рот носовою хустинкою чи серветкою, часто мити руки милом.Слід забезпечити хворого індивідуальними речами побуту (окремий посуд, засоби гігієни та інше).

У жодному разі не проводити самолікування хворого на кір!Особам, що контактують з хворим на кір, слід використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання, наприклад, маску чи марлеву пов'язку, які варто змінюва­ти через дві і чотири години відповідно.Чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хворого на кір та про­ведення заходів специфічної та неспецифічної профілактики щодо контактних осіб.

Кiлькiсть переглядiв: 156