Повернутися до звичайного режиму

Селищенський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

В с. Селище за рішенням земства школа була відкрита ще до революції 1917 р. як церковно-приходська, в якій навчалося 30 учнів. На той час в селі було всього 57 письменних, середню освіту мали 5 чоловік.

В 1936р. розпочалося будівництво нової школи , а в 1938 р. вона відчинила двері перед школярами. Першим директором школи став Бобир Карл Карлович.

До школи ходили діти не лише з Селища, а й з навколишніх сіл: з Сухин, Гути Селищенської, Таращі, Переможенців, Прутильців, Дацьок, Сегединців,Журавки, Квіток. Було по 2-3 паралельні класи з наповнюваністю понад 30учнів, навчалися у дві зміни. З приходом фашистських окупантів в 1941 р. навчання в школі припинилось. В її приміщенні на другому поверсі розмістилися німецькі вояки, на першому – стайні для їх коней. В лютому 1944 р. село було звільнене від німецьких загарбників , а вже в квітні учні приступили до занять . По закінченні війни школу очолював Савченко Лука Никифорович, який працював на цій посаді до 1957 р. Саме тоді школа здобула славу , а її керівник та його дружина, вчителька німецької мови , Савченко Віра Олександрівна, отримали найвищу на той час нагороду держави – ордени Леніна. У 1947 р. почався голод і в Селищі було створено дитячий будинок, який профункціонував до літа 1953 р. У ньому перебували діти з різних куточків України.

Поряд з шкільною освітою розвивалася і дошкільна освіта . В селі діяло 2 дитячих садки, один на балансі колгоспу ім.Кірова, другий – на балансі цукрового заводу .

В 2010 р. школу було реорганізовано в навчально – виховний комплекс.

В школі може навчатися близько 350 учнів.

В 2015-2016 н.р. в НВК навчається 122 учні .

Дошкільну установу «Веселка» було реконструйовано в 2011 р. та створено в ній сучасні комфортні умови для дітей . Нині її відвідує 40 дітей.

У школі працює 21 педагогічний працівник , з них 11 випускників нашої школи.

На території школи створено тренажерний зал, оновлено баскетбольний та футбольний майданчики , встановлено тенісні столи.

Облаштовано шкільне подвір’я, висаджено туї та ялинки , посаджено яблуневий сад, створено зелений клас, альпінарій. Біля обеліску Слави висаджено самшит у вигляді Герба України.

Кiлькiсть переглядiв: 454